Nevýhody nebankovní půjčky

Než budete pokračovat v tomto článku, doporučujeme Vám navštívit a přečíst si výhody nebankovní půjčky. Jako každá věc, i nebankovní půjčky mají své negativní stránky, které byste měli před vyřízením půjčky znát. Půjde o obecnou charakteristiku všech nebankovních půjček a nebudeme v článku upřesňovat výjimky.

Vyšší úrok

Vyšší úrok je asi nejzápornější stránkou půjček od nebankovních společností. Jak jistě už sami víte, získat nebankovní půjčku je opravdu lehké, mnohdy bez smlouvy, bez registru a bez ručení. Samotná nebankovní společnost dennodenně naráží na problematické lidi, kteří těchto výhod zneužívají a stávají se z nich neplatiči. Společnost se pak musí sama domáhat svých peněz a aby byly tyto časově náročné operace kompenzovány, byl u nebankovních půjček nastaven vyšší úrok. Tento poznatek je však velmi individuální a u půjček se smlouvou na delší dobu je úrok srovnatelný s bankovní půjčkou a to samozřejmě ještě nepočítáme další výhody nebankovní půjčky.

Pozor na podezřelé společnosti

Druhou nevýhodou nebankovních půjček je šance nechat se oklamat podvodnou společností, která se tváří věrohodně. Pokud si vyberete jednu ze společností na těchto stránkách, pak máte 100% jistotu, že jde o ověřenou a důvěryhodnou nebankovní půjčku. Pokud Vás však zláká akční leták nebo akční nabídka na internetu, potom buďte obezřetní.

Podvodné nebankovní společnosti se tváří ještě důvěryhodněji než ty spolehlivé. Je to trik, který naláká nachytané ovečky na dokonale vytvořenou smlouvu plnou nástrah. V tomto případě udělá chybu kdekdo, a proto je lepší se těmto podvodným společnostem radši vyhýbat. Mnohem jistější cestou je půjčit si od ověřené nebankovní společnosti, kde máte jistotu, že zaplatíte přesně tolik peněz, kolik máte ve smlouvě.

Spokojený klient
Zdeňka Frýglová, 26 let

S přítelem jsme již několik let plánovali dovolenou, jenže vždy z toho z finančních důvodů sešlo. Vyřídili jsme si půjčku od společnosti Provident v hodnotě 22 000 Kč a vyrazili na 10 dní do Turecka. Byl to náš nejlepší společný zážitek.

Partneři
Pro získání rychlého úvěru doporučujeme půjčky bez registru ihned.

Inzerce půjček na směnku nabízí velké množství úvěrových nabídek od soukromníků a investorů.